Berko İlaçları ›
ASE-COLD pediatrik şurup 100 ml ›
KT ›
Nedir ve Ne İçin Kullanılır
ASE-COLD pediatrik şurup 100 ml Nedir ve Ne İçin Kullanılır
{ Klorfeniramin Maleat + Oksolamin Sitrat + Parasetamol }
Solunum Sistemi > Diğer Soğuk Algınlığı Kombinasyonları Berko İlaç ve Kimya Sanayi Ltd. Şti. | Güncelleme : 25 October 20162.ASE-COLD nedir ve ne için kullanılır?
ASE-COLD, pilfer-proof polipropilen kapak ve düşük dansiteli polietilen conta ile kapatılmış amber renkli cam şişelerde (Tip III), her bir kaşıkta (5 mİ) 120 mg parasetamol (ağrı kesici ve ateş düşürücü), 50 mg oksolamin sitrat (balgamı eritici etkisi ile salgılan sulandıran ve böylece öksürüğü tedavi eden) ve 1 mg klorfeniramin maleat (bir antihistaminik) içeren, pembe renkli, aromatik kokulu şuruptur.
Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük
Grip ve soğuk algınlığı (nezle) semptomları arasındaki farkı bilmek önemlidir. Soğuk algınlığı gripten daha hafif belirtiler gösteren bir solunum yolu hastalığıdır.

Astım
Astımlı kişilerin akciğerlerindeki hava boruları (bronşlar) hassastır. Bu kişiler belirli tetikleyici faktörlere maruz kaldıklarında, hava boruları nefes almalarını güçleştirecek şekilde daralır.

İLAÇ EŞDEĞERLERİ
Eşdeğer İlaç Adı | Barkodu | İlaç Fiyatı |
---|---|---|
AD-COLD | 8681325090031 | |
A-FERIN | 8699570150011 | 108.40TL |
ANTIBEKSIN | 8698978570018 | 131.18TL |
APIREKS | 8699569091868 | 160.47TL |
ARTU | 8699531570254 | |
ASE-COLD | 8681911570015 | 113.62TL |
ASPIRIN | 8699546241231 | 223.41TL |
BENICAL | 8699546575114 | |
BENIL | 8699549570017 | |
BENYLIN | 8699756570756 | |
Diğer Eşdeğer İlaçlar |
Grip, Soğuk Algınlığı ve Öksürük
Grip ve soğuk algınlığı (nezle) semptomları arasındaki farkı bilmek önemlidir. Soğuk algınlığı gripten daha hafif belirtiler gösteren bir solunum yolu hastalığıdır.

Kalp Krizi
Kalbe giden kan akışı durduğunda kalp krizi meydana gelir.

İLAÇ GENEL BİLGİLERİ
Berko İlaç ve Kimya Sanayi Ltd. Şti.
Geri Ödeme Kodu | A15869 |
Satış Fiyatı | 113.62 TL [ 7 Mar 2025 ] |
Önceki Satış Fiyatı | 113.62 TL [ 28 Feb 2025 ] |
Original / Jenerik | Jenerik İlaç |
Reçete Durumu | Normal Reçeteli bir ilaçdır. |
Barkodu | 8699591570515 |
Etkin Madde | Klorfeniramin Maleat + Oksolamin Sitrat + Parasetamol |
ATC Kodu | R05X |
Birim Miktar | 1+50+120 |
Birim Cinsi | MG |
Ambalaj Miktarı | 100 |
Solunum Sistemi > Diğer Soğuk Algınlığı Kombinasyonları |
Yerli ve Beşeri bir ilaçdır. |
İLAÇ FİYATLARI

Tarihi | İlaç Fiyatı |
---|---|
7 Mar 2025 | 113.62 TL |
28 Feb 2025 | 113.62 TL |
21 Feb 2025 | 113.62 TL |
14 Feb 2025 | 113.62 TL |
7 Feb 2025 | 113.62 TL |
31 Jan 2025 | 113.62 TL |
24 Jan 2025 | 113.62 TL |
10 Jan 2025 | 113.62 TL |
2025 / 2008 İlaç Fiyatları |